تبلیغات
وب کلاس - و باز هم این گوگل دوست داشتنی
فردای روشن
دوشنبه 17 مرداد 1384
و باز هم این گوگل دوست داشتنی

eBusiness eCommerce Iran web site design domain hosting eBook Article News Search engine

گوگل به زودی سیستم بسیار پیشرفته ای را در سایت خبری خود به كار می گیرد تا اخبار را ارزیابی كند.
به گزارش نیو ساینتیست ، با راه اندازی این سیستم جدید كه گوگل هم اكنون در حال اخذ مجوز آن است ، كاربر می تواند بهترین های عالم خبر را بر اساس ارزیابی گوگل به دست آورد.
یكی از اشكالات فعلی موتور جستجوی خبر گوگل این است كه اخبار را تنها بر اساس الگوریتم و فرمول های ریاضی و نه بر اساس كیفیت و اعتبار آنها برای كاربر مرتب می كند.
در سیستم جدیدی كه گوگل قرار است به زودی برای سایت جستجوی خبر خود به كار گیرد اخبار بر اساس چندین فاكتور دسته بندی می شوند تا نه تنها اولین اخبار ارائه شده ، به مهمترین و با كیفیت ترین تبدیل شود بلكه منبع انتخاب شده برای آن خبر نیز معتبر ترین منبع باشد.
گوگل برای این كار هزاران منبع خبری را مورد بررسی قرار می دهد و شرایط ویژه هریك از انها را ارزیابی می كند.
در این ارزیابی تعداد كارمندان منبع خبری ، نام تهیه كننده خبر ، نام نویسنده مقاله یا فیچر و سابقه كاری وی از لحاظ اعتبار كاری ، تعداد مراجعان به وب سایت منبع خبر ، ترافیك وب سایت منبع خبر ، محبوبیت و مقبولیت كاربران به آن وب سایت و مواردی از این دست مورد بررسی قرار می گیرند.
كاربران سایت جستجوی خبر گوگل با چنین ارزیابی دقیقی ، ابتدا مهمترین و معتبرترین اخبار را از مهم ترین ، معتبر ترین و پر مراجعه كننده ترین وب سایت های خبری جهان دریافت خواهند كرد و اخبار كم اهمیت و یا اخبار با اهمیت نقل شده از منابع خبری كم اهمیت در صفحات بعدی گوگل ظاهر خواهند شد.
هنوز معلوم نیست سیستم جدید ارزیابی خبر گوگل چه زمانی فعال می شود اما بدون شك راه اندازی و به كار گیری این سیستم تحول جدیدی را در موتورهای جستجوی خبر پدید می اورد.


[+] نوشته شده توسط محمد در ساعت 09:08 ق.ظ | موضوع: کامپیوتر , | نظر |