تبلیغات
وب کلاس - موفقیت را لمس کنید-قسمت اول
فردای روشن
پنجشنبه 30 تیر 1384
موفقیت را لمس کنید-قسمت اول

به نام ایزد یکتا

بدون هیچ مقدمه شروع میکنیم،فقط به خاطر از دست نداردن وقت

1.2.3

آیا میدونید به چه کسانی موفق میگویند؟آیا تا به حال از خودتون پرسیدید چرا برخی افراد از بعضی دیگه موفق ترند؟یا حتی بعضی کشورها از کشورهای دیگه پیشرفته ترند؟ اصلا موفقیت شما چه تاثیری در موفقیت کشور داره؟ یا اگه افراد موفق در یک کشور زیاد بشه اون کشور پیشرفت میکنه یا توسعه میابه؟سهم تو از موفقیت کشورت چقدره؟آرزو داری تو آینده سهمت چقدر باشه؟

خیلی از این جور سوال ها میشه پرسید،اما اصل کار جواب اوناست ما باید به اونا برسیم.

بیاد تک تک به این سوال ها جواب درستی بدیم.

مطالعات نشون داده که موفقیت و توسعه کشورها به وجود افراد موفق اون کشور بستگی داره.

ما میتونیم زندگی رو به یک مسابقا ورزشی تشبیه کنیم.البته در مسابقه های ورزشی،فرصت های زیادی برای موفقیت به دست میاد،اما در مسابقه زندگی فرصت دیگه ای نمیتونه جانشین زمان از دست رفته بشه و عقربهء زمان پیوسته در گردش است.

افراد بشر که در مسابقه زندگی شرکت دارن

این افراد رو میتوان به سه گروه تقسیم کرد:

گروه اول که اکثریت اندفتماشاچیان این مسابقه رو تشکیل میدهند.اونا فقط نظاره گر حوادث اند و بیم ضربه های احتمالی،خودشون رو کنار میکشن و فقط وفقط به کف زدن برای بازیکنان اکتفا میکنند.بیشتر این افراد از موفقیت بیم دارند،زیرا مطمئن اند که اگر موفق شوند بار وظایف زیادی بر دوش آنها گذاشته میشود.آنان بیم دارند که از عهده انجام این وظایف برنیایند موفقیت و حیثیت شان لکه دار شود.از این رو فقط به زندگی نگاه میکنند تا ببینند یگران چگونه نقش خود را بازی میکنند.

گروه دوم که اینان نیز قشر وسیعی از افراد جامعه را تشکیل میدهند،بازندگان این مسابقه اند.البته منظور از بازندگان،تنها

میلیونها انسان فقیر و بینوا نیست،بلکه آنان هم که از رفاه اجتماعی نسبی از بازندگان محسوب میشوند.زیرا این گروه نیز فقط به گذراندن روزمره زندگی،یعنی پوشیدن لباس خوب، برخورداری از تفریح مناسب،خانه و درآمد متوسط قانه اند.آنها هدف های بلندی ندارند،و اگر هم داشته به آنها نمی رسند.نکته جالب این است که این گروه از حس انتقادی شدیدی نسبت به جامعه برخودارند و با همین ویژگی نیز میتوان در جامعه آنان را تشخیص داد.ذکر این نکته ضروری است که این گروه در مقایسه با گروه تماشاچیان جلوترند،اما در مقایسه با گروه سوم،افراد موفقی به حساب نمیایند.

گروه سوم را نیز برندگان و افراد موفق تشکیل میدهند.تعداد این افراد،نسبتا کم از و در زندگی آنچه را که اراده کنند به دست می آورند .این گروه برای خود آهداف مهمی را تعیین میکنند و به آنها نیز میرسند و در نتیجه رسید به این اهداف به خود و دیگران سود میرسانند.

حال تصمیم با شماست،میخواهید جرء کدام گروه باشید؟

قبل از تصمیم گیری ذکر این نکته ضروریست

ساعت زندگی فقط یک بار کوک می شود!


[+] نوشته شده توسط محمد در ساعت 12:07 ق.ظ | موضوع: موفقیت , | نظر |